Цеолит при откорме свиней

Редакція журналу "Агросвіт України" провела декілька виїздних засідань серед фермерів, що займаються відгодівлею свиней. В цій роботі приймали участь фермери, вчені, а також керівники підприємств, що готують корми для свиноферм. Узагальнуючим матеріалом цих поїздок вийшла стаття в журналі Агросвіт України" №1, 2011  Відгодівля свиней, уривки якої ми приводимо нижче.

 Можна значно зменшити витрату кормів та отримати органічну продукцію, ввівши в раціон годівлі свиней  Закарпатський природний цеоліт.

Застосування природних цеолітів у годуванні свиней сприяє уповільненню швидкості проходження харчової маси через травний тракт, внаслідок чого підвищується ступінь дії травних соків. Використання цеолітового борошна підвищує здатність тварин використовувати поживні речовини раціону. Мінерал сприяє появі і збереженню „здорового потомства", забезпечує природний блиск шерсті, здоровий ріст, силу, відновлення захисних здатностей організму.

Природні цеоліти мають унікальні адсорбційні, молекулярно-ситові та каталітичні властивості, які забезпечують позитивний вплив на фізіологічний стан тварин.

Цеолітові туфи здатні адсорбувати вуглекислий газ, аміак, сірководень, метан, деякі азотисті сполуки. Проходячи через шлунково-кишковий тракт, цеоліт видаляє з нього надлишок рідини, шкідливі гази, ендотоксини, завдяки чому запобігає діареї.

Встановлено, що через тиждень після початку згодовування цеоліту травні процеси стабілізуються, підвищується загальна кислотність, пептична активність шлункового вмісту, протеолітична і амінолітична активність соку підшлункової залози, всмоктування в кишківнику кальцію і фосфору.

Досвід широкого використання цеолітів у різних господарствах Росії, США, Японії, Польщі, Німеччини і інших країн засвідчив, що введення цеолітів до харчового раціону тварин підвищує засвоюваність поживних речовин кормів, зменшує падіж тварин, особливо в ранньому віці, запобігає появі диспепсії, виводить з організму токсичні і шкідливі продукти метаболізму, запобігає захворюванням, пов'язаних з дефіцитом мікроелементів.

Винятково сприятливо впливає цеоліт при діареї, яка виникає у поросят в період відлучення їх від свиноматок.

Рекомендовано використовувати цеолітове борошно фракції 0,1-1 мм.

Дозування: цеолітове борошно додають у корм тваринам з розрахунку 0,3-3% від загальної маси комбікорму.

В основному кормову добавку цеоліт використовують для зміцнення імунної системи, нормалізації процесу метаболізму, запобігання виникненню захворювань шлунково-кишкового тракту. Цеоліт у тваринницьких господарствах допомагає отримати здорове потомство, зміцнити захисні здатності організму.

Візьміть до уваги, що цеолітове борошно не можна застосовувати водночас із сполуками, які посилюють перистальтику кишково-шлункового тракту та з проносними речовинами.

Застосовують цеолітове борошно фракції 0,1-1 мм разом з концентрованими кормами за схемою:

а) для відлучених поросят у віці 6–7-ми тижнів цеолітове борошно додають у корм поросят з розрахунку 0,3% від загальної маси добового корму (3 дні цеолітове борошно додають у корм поросят – 9 днів перерва і т.д.);

б) починаючи з живої маси 10 кг цеолітове борошно додають у корм поросят з розрахунку 0,5% від загальної маси добового корму;

в) при досягненні живої маси 20 кг цеолітове борошно додають у корм поросят з розрахунку 1% від загальної маси комбікорму, а при досягненні живої маси 40 кг – поступово збільшують до 2%;

г) при досягненні живої маси 80 кг, свиноматкам і кнурам цеолітове борошно додають у корм з розрахунку до 3% від загальної маси комбікорму.

Не забувайте чергувати - 3 дні цеолітове борошно додають у корм поросят – 9 днів перерва і т.д. до забою.При виникненні запорів у поросят цеолітове борошно не додають в корм.

Мінеральна кормова добавка цеоліт, яку застосовують у годуванні тварин, допомагає:

  • збільшити поживність корму для свиней;
  • запустити всі важливі процеси обміну речовин в організмі тварин, підвищити ефект від споживання корисних речовин, що надходять з їжею;

♦  поліпшити перебіг фізіологічних процесів у свиней;

♦зміцнити імунітет свиней, запобігти появі поширених захворювань;

  • збільшити плодючість статевозрілих особин;
  • вивести з організму свиней радіонукліди, солі важких металів та інші патогенні речовини і сполуки, токсичні і шкідливі продукти метаболізму;
  • запобігти падежу свиней;
  • насичувати організм свиней корисними мікроелементами;
  • цілюще вплинути на морфологічний склад крові, її окисно-відновні функції, насичувати її киснем.